Stalo se / 10 | Vendula Jirmannová

pondělí, ledna 07, 2019

Stalo se / 10


Nový rok, stejná já. Instagram zaplavený poohlédnutím se za uplynulý rok. A já se tomu také nevyhnu. Jen ne na instagramu, nýbrž na blogu. A ne 1. 1., ale 7. 1. A ačkoliv to jako každý rok opět neskutečně rychle uběhlo, nechápu, kam se všechny ty věci nacpaly. Mám dojem, jakoby včera bylo všechno stejné jako dnes. I předevčírem. A jak tak pokračuji, pořád je vše stejné. Ale přeci jen 1. 1. 2018 bylo vše jinak.Začátek roku byla docela divočina. Nebýt mi dvacet, tak asi i napíšu, že se mnou házela puberta. Dost jsem si rovnala psychiku a snažila se mít se opět ráda. Skončila jsem se školou. Stálo mě to spousty slz a nervů, ale bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat. Začala jsem opět hodně číst a zamilovala jsem si Patrika Hartla. Zároveň jsem stres ventilovala při malbě. Zažila jsem i svůj první a poslední protest na Václaváku. Dostala jsem i pár pracovních nabídek, ale nakonec skončila s Klapi. A pořád pro ni dělám. A jsem šťastná - dělám práci, kterou jsem si prvotně myslela, že budu dělat až po studiu.V lednu jsem také navštívila Miláno, kam jsem vzala své rodiče. Je krásné, ale Řím je Řím.
Hodně jsem se otrkala a přestala se stydět chodit sama nejen do kaváren, ale i do galerií. A navštívila poprvé Velké Pavlovice. Aneb vinař/fotograf na Moravě.
Zažila jsem první koncert Pink Floydů, kde jsem se minula s Milým. O den. A stěhovala se. A začala šít a přešívat.

Koupila jsem si zrcadlo, které jsem neměla jak dovézt domů. A tak jsem ho táhla MHDčkem. A děsně se proneslo a já ještě tak týden nehýbala s rukama. Bedříšek podstoupil operaci a já si zamilovala bun bo nam bo. A taky jsem objevovala střechy Prahy ze střechy Lucerny.
Pozorovala jsem krvavý měsíc a navázala jsem nejkrásnější spolupráci s Annabelle Minerals. Občas jsem si půjčovala longboard a pak si pořídila vlastní. No mockrát jsem ho nevyužila.
Zažila jsem zcela první a snad ne poslední Colours of Ostrava. Vědět, že bylo pod panem premiérem, asi bych tam tenkrát nejela. A díky bohu, že letošní nebudou, tím pádem mám dveře vlaku otevřené.O pár dní jsme se s Milým minuly v krásném Českém Krumlově, kam jsem se po dlouhé době opět vrátila.Navštívila jsem nádhernou Vídeň.


S bolavým kolenem jsem poprvé zdolala vrchol Sněžky.


Začala jsem pracovat pro českou módní značku Eiri.


Začala jsem pracovat na sobě a změnila vlasy. Občas se piknikovalo a snídalo na terase.Po dlouhé době jsem byla v kině. Od té doby jsem tam byla snad ještě pětkrát. Hodně se pilo víno a pan milý se opravdu stal mým Milým.
Opět jsem se nechala tetovat, jela s týmem na Moravu a objevovala krásnou Kutnou Horu.


V říjnu jsme se bohužel rozloučili se zlatíčkem Cliffem.

Popadli jsme pasy a opět po roce se sešli se ségrou. Tentokrát ne jako loni ve Francii, ale rovnou v Indii. Loni to byly žádosti o ruku, letos svatba.


Podstoupila jsem operaci kolene, abych mohla opět zdolávat vrcholky hor a běhat.Pobalila jsem kufry do obrovského kufru a opět se přestěhovala. Za mým Milým.
SHARE:

1 komentář

Blogger Template Created by pipdig